Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunlari ve Mensuplari Forumu
Duyurular: Forumda { Takdir Puanı } Sıralaması [ KASIM 2012 ]

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. 23 Eylül 2014, 11:16:54

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

bursaimamhatip adlı kişiyi Twitter'da takip et

www.bursaihl.com Bursa İmam Hatip Liselerinin resmi web sitesi değildir.

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bursa İHL - hem Kur’an hem yüzme öğrenİyorlar  (Okunma Sayısı 6510 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
iRFaN
İrfan ERDEN (2000/11-A)

{ Vezir }

Ya olduğun gibi görün! Yada göründüğün gibi ol!

« : 30 Ağustos 2007, 17:41:49 »

Bursa’da faaliyet gösteren İmam-Hatip Lisesi mezun dernekleri bu yazı boş geçirmedi. Yaz okulları açarak, öğrencilere Kur’an eğitimi veren dernekler, ayrıca okul kapsamında yüzme kursları da veriyor.

Bursa’da faaliyet gösteren, İmam-Hatip Liseleri mezun dernekleri bu yazı boş geçirmeyerek, örnek bir çalışmaya imza attı. BİHMED olarak faaliyet gösteren Bursa İmam-Hatip Lisesi Mezunları Derneği yaz dönemini kapsayan 2 aylık bir yaz okulu açarak, 240 öğrenciye Kur’an eğitimi veriyor.

YOĞUN MÜRACAAT OLUYOR
Bursa İmam-Hatip Lisesi’nde yaz döneminde devam eden okulun, gerekli izinler alındıktan sonra açıldığının altını çizen Güney, ailelerin çocuklarını okula göndermek için yoğun ilgi gösterdiklerini belirtiyor. “Bütün müracaatlara cevap veremiyoruz” diyen BİHMED Başkanı, ilgiden memnun olduklarını belirtiyor.

Derslere giren hocaların, hepsinin ilahiyat fakültesi mezunu olduğuna dikkat çeken Güney, “Biz burada alanında uzman kişilere ders verdiriyoruz ve çocuklarla, ağabey/abla-kardeş, ekseninde bir yapı oluşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla da açmış olduğumuz yaz okulu yoğun ilgi görüyor” ifadelerinde bulunuyor.

SINIFLAR 18 KİŞİLİK
16 ayrı sınıfta ders verildiğini söyleyen Güney, sınıfların öğrencilerin seviyesine göre oluşturulduğunu ifade ediyor. Her bir sınıfın, 18-21 arasında öğrenciden oluştuğunu belirten Güney, bu şekilde eğitim kalitesinin arttığına dikkat çekiyor.

BİHMED’in 1992’de kurulduğunu hatırlatan Güney, dernek olarak yaptıkları çalışmaların Bursa’nın ilçelerinde faaliyet gösteren diğer dernekler için de örnek olduğunu kaydediyor.

İHMED’İN KURSUNA 150 ÖĞRENCİ KATILIYOR
BİHMED’i örnek alarak, Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde kurulan İnegöl İmam-Hatip Lisesi Mezunları Derneği (İHMED) de benzer çalışmaları ilçede yürütüyor. İHMED Başkanı Haydar Cerrah, derneği 2002’de kurduklarını ve BİHMED’di örnek alarak çalışmalara başladıklarını söylüyor. Derneği kurduklarından bu yana yaz kursu düzenlediklerini belirten Cerrah, 150 civarında öğrencinin kursa devam ettiğini söylüyor. Talebin daha yüksek olduğunu kaydeden Cerrah, yerlerinin sınırlı olmasından dolayı müracaatların tamamına cevap veremediklerini ifade ediyor.

İHMED yaz okulunda öğrenciler Kur'an okumayı öğreniyor.

kaopijesak
une jam shiptar
[ Nefer ]

« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2008, 10:36:39 »

mm güsel fikir e nede olsa bizim okul  grin

shiptar
emine salarcı
salarcı
[ Üye ]

« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2009, 23:22:02 »

arkadaşlar benim iki kızım var. Bu yaz bende kızlarımı böyle öbir kursa göndermek istiyorum. beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.!
iRFaN
İrfan ERDEN (2000/11-A)

{ Vezir }

Ya olduğun gibi görün! Yada göründüğün gibi ol!

« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2009, 23:25:14 »

Bu sene ki etkinlikleri yakın zamanda ekleriz... Takib ediniz...

sada
[ Yeni Üye ]

« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2009, 20:48:26 »

benim de 12 yaşında oğlum var.bu kursa göndermek istiyorum.yatılı olup olmadığını merak ediyorum.bilgilendirirseniz sevinirim.
MERYEM RASEL
..♥..(HüZüN ÇiÇéĞi)..♥..

{ Sadâret }

♥..♥..SukuT giBi MüNzéVi , ÇıĞLık giBi HüR ...♥..♥

« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2009, 16:03:01 »

helal çok guzel..

• مَرْيَمْ رَسَلْ  •
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: