Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunlari ve Mensuplari Forumu
Duyurular: ! Tüm Üyelerimizin Dikkatine... !

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. 24 Nisan 2014, 01:04:58

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

bursaimamhatip adlı kişiyi Twitter'da takip et

www.bursaihl.com Bursa İmam Hatip Liselerinin resmi web sitesi değildir.

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi  (Okunma Sayısı 983 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
iRFaN
İrfan ERDEN (2000/11-A)

{ Vezir }

Ya olduğun gibi görün! Yada göründüğün gibi ol!

« : 17 Aralık 2009, 10:01:01 »

Bursa Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi

www.nihl.k12.tr

Tarihçe :

Okulumuz 1996–1997 Eğitim Öğretim yılında Yeşil İmam Hatip Lisesi’nin binamıza taşınması ile faaliyete başlamıştır.

Yaklaşık bir ay sonra da Nilüfer İmam Hatip Lisesi adını almış, 2000 yılına kadar mevcut binamızda faaliyetine devam etmiştir.

2000 yılında Bursa İmam Hatip Lisesi binasına taşınmış, orada 2002 yılına kadar Nilüfer İmam Hatip Lisesi Olarak faaliyet göstermiştir.

2002 yılında ise Bursa İmam Hatip Lisesi bünyesine katılarak kapatılmıştır.

Bursa İmam Hatip Lisesi Vakfının yaptırmış olduğu binamızda bu zaman zarfında güçlendirme çalışmaları yapılmıştır.

Okulumuz, Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi adı ile 2005–2006 Ders Yılından itibaren yeniden eğitim öğretime açılmıştır.

Okul binamızın eksik kısmı Hayırsever işadamı Mustafa Yedikardeş tarafından inşa edilerek 2008–2009 eğitim öğretim yılında hizmete sunulmuştur.

2009- 2010 Eğitim Öğretim yılında  444 Anadolu öğrencisi olmak üzere toplam 1 100 öğrenciyle eğitim öğretime devam etmektedir.

Okul Tanıtım :

Nilüfer İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi, 7418 metrekarelik yeşile doymuş bir bahçesi, spor alanı, bir benzeri olmayan ferah, kullanışlı, doğalgaz ile ısınan binası ile Bursa’nın en özellikli okullarından birisidir.
Okulumuz; 33 derslik, 1 müdür odası, 2 müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası, rehberlik servisi, FBK laboratuarı, bilgisayar donanımlı kütüphanesi, kız ve erkek uygulama mescitleri, toplantı salonu, memur odası, okul aile birliği odası, veli görüşme odası, zümre odaları, bilim teknoloji sınıfı, arşiv, hizmetli odası ile hizmet vermektedir.
Oldukça geniş ve ferah bir giriş bölümüne sahip olan okulumuzun çok düzenli temiz ve geniş kantini giriş katındadır.  Dersliklerimiz; sınıf dolabı, bilgisayar ve projeksiyon cihazlarıyla donanımlı olup 30 öğrenci kapasitelidir. Güneş alan sınıflarımız klima ile donatılmıştır.

Okulumuz; 377 Anadolu İHL öğrencisi, 384 İHL öğrencisi ile eğitim öğretimine devam etmektedir.

Nitelikli ve kişilikli insan yetiştirmeyi gaye edinen okulumuz, Nilüfer’in en önde okullarından birisi olma yolunda hızlı bir gelişim içindedir...

Misyon - Vizyon - Değerler :

Misyonumuz:

Varlık sebebimiz; öğrencilerimizin zihninde, insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlâka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının gelişmesine katkıda bulunmak.

Vizyonumuz

Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, bireyler yetiştirmek.

Değerlerimiz:

Akla ve bilime dayalı bir din anlayışının Türkiye için gerekli zihniyet değişikliğinin gerçekleşmesine yardımcı olabileceğine inanırız.

Düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla bütünleştiren öğrencilerin yetişmesine hizmet edecek yöntemlerin geliştirilmesine çalışırız.

Din Öğretiminde belletici ve baskı altına alıcı bir yaklaşımı değil, konuları çözümleyici ve yorumlayıcı bir yaklaşımı benimseriz.

Din Öğretiminde dinin bütünleştirici, huzur verici ve barışı sağlayıcı gücünü ortaya çıkarmaya çalışırız.

Din öğretiminde şekilcilik ve sloganları değil, ahlakî öğretilerin felsefesini önemseriz.

Din öğretiminde kavram kargaşası ve kavram belirsizliğini giderecek bilimsel çalışmalar üretiriz.

Sağlıklı bir din anlayışının kaliteli bir eğitim-öğretim sürecinden geçtiğine inanırız.

Din öğretiminde sorunlara aceleci çözümlerle yaklaşmamaya çalışırız.

Din öğretiminde oku, düşün ve anla prensibini benimseriz.

Niteliğin, nicelikten üstün olduğuna inanırız ve enerjimizi olumlu alanlarda ve insanlığa hizmet için harcarız.

Din öğretiminde, yönetici-öğretmen-öğrenci-veli (aile) ilişkisinde güven ortamı sağlamak için tüm tedbirleri alırız.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 10:31:33 Gönderen: iRFaN » Logged

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: